نظافت و پذیرایی

تمیزکاری خانه در کمترین زمان

ترفندهای جالب برای کاهش زمان تمیزکاری!

تمیزکاری خانه همیشه از آن کارهایی است که پایانی برایش وجود ندارد. زمانی که ما در یک خانه زندگی می‌کنیم، قطعا در طول روز بارها از سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی نیز استفاده می‌کنیم. اگر قرار باشد بابت هر بار رفتن به دستشویی یا استفاده از سینک ظرفشویی از پاک‌کننده‌های قوی استفاده کنیم، دیگر چیزی از دست‌های ما باقی نخواهد ماند! خیلی‌ها بر این باور هستند، کسی که بیرون از خانه کار می‌کند فشار بیشتری را متحمل می‌شود. همان افراد اگر یک روز را با نظافت منزل سپری کنند، ترجیح می‌دهند کار خارج از منزل را انجام دهند. در این مطلب در تلاش هستیم تا بتوانیم راهکارهایی به شما پیشنهاد کنیم تا فشار کار در منزل را برایتان کمتر کنیم. اگر می خواهید تمیزکاری خانه در کمترین زمان انجام دهید، در این نوشته با هوم سرویز همراه باشید.

تمیز کردن منزل با تیم هوم‌سرویز

خدمات عالی با قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اگر می خواهید تمیزکاری خانه در کمترین زمان شما به بهترین شکل ممکن و با هزینه مناسب انجام شود، کار را به تیم نظافتی هوم سرویز بسپارید.

فهرست مطالب

وسایل پاک کننده در نظافت منزل
وسایل پاک کننده در تمیزکاری

جدول زیر، شامل هزینه های نظافت منزل هوم سرویز است:

قیمت سرویس نظافت منزل
قیمت نظافت شرکت و محل کار

دانستن نکات زیر، به شما کمک می کند که کار نظافت را سریعتر انجام دهید:

برای تمیزکاری خانه در کمترین زمان حواستان به اصول زیر باشد!

متاسفانه کار خانه هیچ وقت تمامی ندارد. بهتر است تا از روش‌هایی استفاده کنیم که کمی وقت هم برای خودمان باقی بماند. شما نیاز به استراحت دارید. تفریح کردن، ورزش، تماشای فیلم، مطالعه کتاب و کارهای دیگر باعث می‌شود تا بتوانید کیفیت زندگی خود و خانواده را بالا ببرید. در زیر چند روش ساده را برای بهبود کارها در تمیزکاری خانه در کمترین زمان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۱٫       استفاده از وسایل خانه و ابزار آلات برای کوتاه کردن زمان تمیزکاری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می‌توانید به جای شستن ظرف‌ها در یخ حوض یا شستن لباس‌ها با دست از ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی استفاده کنید! در زمان‌های قدیم مجبور به استفاده از جاروهای دستی بودیم. امروزه جاروبرقی‌ های زیادی با قدرت‌های متفاوت و برند‌‌‌های متفاوت به کمک ما آمده‌اند تا کمی به خود استراحت بدهیم. پس بعضی کارها را به ابزارها بسپاریم.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

۲٫      دسترسی به تمیز کننده‌ها زمان تمیزکاری خانه مدیریت می کنید

برای تمیزکاری خانه در کوتاهترین زمان همیشه سعی کنید مواد شوینده را در دسترس خود قرار دهید. مثلا همیشه یک شوینده در دستشویی داشته باشید. زیر سینک ظرفشویی یک ماده تمیز‌کننده بگذارید. اینطور دیگر مجبور نیستید برای شستن دستشویی به آن سر خانه بروید و انرژی خود را بگیرید.

۳٫    کار درست در زمان درست

بهتر است هر کاری را در زمان مناسب خود انجام دهید. اینطور انرژی خود را بیهوده هدر نمی‌دهید. مثلا تمیزی شیشه ها را برای فصل پاییز نگذارید. هر لحظه ممکن است باران ببارد و همه زحمت شما را به باد بدهد. فرش‌ها را در زمستان نشویید. شستن فرش را برای تابستان برنامه‌ریزی کنید.

انجام کارهای منزل در زمان درست
تمیز کردن خانه در کمترین زمان

۴٫     تقسیم کارها برای کوتاه کردن تمیزکاری خانه

خیلی از ما همه کارها را در طول سال رها می‌کنیم و در ماه آخر سال کل خانه را  می‌شوییم. این کار باعث می‌شود که ما خسته شویم و تمیزکاری منزل برایمان دشوار شود. بهتر است لیستی از کارها تهیه کنید و هر کدام را در طول روزهای مختلف هفته انجام دهید. آن وقت دیگر مجبور نیستید همه کارها را در طول یک روز انجام بدهید و خسته شوید. این را فراموش نکنید، کارِ خانه تمامی ندارد.

۵٫     شب را به پاک‌کننده‌ها بسپارید

گاهی برخی وسایل نیاز به خیس خوردن دارند. اصرار نداشته باشید که تکلیفش را همان شبی که مهمان‌ها رفتند و شما خسته‌ هستید روشن کنید. روی ظروف، آب یا مواد تمیز‌کننده بریزید و استراحت کنید. پاک کننده‌ها، وظیفه خود را در طول شب انجام می‌دهند و صبح برای شستن ظروف به مشکل نمی‌خورید. ظروف به راحتی پاک می‌شوند. بخشی از تمیز کاری را به پاک‌کننده‌ها بسپارید. در کل به شوینده ها اعتماد کنید.

۶٫      در مورد وسایل تمیزکننده مطالعه کنید

برای سهولت کارها بهتر است در مورد کارایی آن‌ها بدانید. اگر شما طبق دستورالعمل بدانید که ماشین لباسشویی در چه درجه‌ای می‌تواند لباس‌های گل‌آلود شما را پاک کند، کارتان راحت‌تر می‌شود. مجبور نیستید لباس‌ها را دوبار بشویید. اگر بدانید کدام شوینده مخصوص ظروف است، مجبور نیستید ظرف‌ها چندین بار بسابید. پس در مورد هر دستگاه یا پاک‌کننده قبل از مصرف مطالعه کنید تا کارها زودتر پیش بروند.

شناخت درست ابزارها و پاک کننده ها
شناخت درست ابزارها و پاک کننده ها

۷٫     ابزار مناسب برای تمیزکاری خانه را پیدا کنید

هر وسیله‌ای کاربرد خود را دارد. اگر می‌توانید، کف دستشویی را با یک فرچه ساده تمیز کنید. به جای استفاده از یک اسکاچی که مربوط به شستن ظرف‌ها است، از یک فرچه استفاده کنید. با یک دستمال نخی راحت‌تر می‌توانید شیشه‌ها را تمیز کنید. پس از یک پارچه از جنس پلاستیک استفاده نکنید. قطعا شما برای شور کردن غذای خود از زردچوبه استفاده نمی‌کنید، بلکه از نمک استفاده می کنید. اگر برای هر کاری از ابزار مناسبش استفاده کنید، وقت کمتری برای تمیز کاری صرف می‌کنید.

۸٫     کار را به کاردان بسپارید

اگر قرار باشد همه کارهای تمیزکاری خانه توسط خودتان انجام شود پس این همه مشاغل مختلف به چه کار می‌آید. هر کاری را به کسی که اصطلاحا کاربلد است، بسپارید. اگر پکیج خراب است پس به یک تعمیرکار زنگ بزنید. اگر شیر ظرفشویی نشتی می‌دهد با یک تاسیساتی صحبت کنید و از او کمک بگیرید. انجام دادن همه کارها توسط خودتان نه تنها باعث خستگی شما می‌شود؛ بلکه به دلیل عدم آگاهی، ممکن است کار را خراب‌تر کنید. پس اگر می توانید کار نظافت منزل را برون‌سپاری کنید، از کارگر نظافتی هوم سرویز برای این موضوع کمک بگیرید.

۹٫     از اصول فنگ شویی برای تمیزکاری خانه در کمترین زمان استفاده کنید

فنگ شویی یک اصطلاح چینی است. چینی‌ها معتقدند اگر ما از وسایل اضافه، انباشتن وسایل روی هم و شلوغی خودداری کنیم آن وقت انرژی در خانه جریان پیدا می‌کند. سعی کنید وسایلی را واقعا نیاز ندارید از محیط خانه دور کنید. نگه داشتن وسایل غیر قابل استفاده در خانه باعث می‌شود شما نیاز به زمان بیشتری برای تمیزی آن‌ها صرف کنید. وسایل کم‌تر یعنی نظافت کم‌تر! وسایل اضافی خود را که سال‌ها از آن استفاده نکردید را به داخل انبار ببرید یا از خانه خارج کنید. مطمئن باشید اگر ده سال از چیزی استفاده نکردید برای سال یازدهم هم به کارتان نمی‌آید. از شرشان خلاص شوید و تمیزکاری خانه را کوتاه کنید.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی
چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

۱۰٫   در تمیز کاری خانه واقع‌بین باشید

این را بدانید که قرار نیست همیشه خانه‌های ما شبیه عکس خانه‌های مجلل در مجله‌ها باشد. آن خانه‌ها برای عکاسی طراحی شده‌اند. خانه‌های واقعی اینطور نیست. خانه‌ای که در آن غذا می‌خورید، حمام می کنید و مهمانی می‌دهید، همیشه نیاز به نظافت دارد. همیشه نمی‌توانید همه چیز را در بهترین حالت، مرتب گوشه‌ای از خانه بگذارید و تا سال‌ها همانطور دست نخورده باقی بماند. خصوصا اگر بچه داشته باشید!

۱۱٫   بچه‌ها کار را راحت می‌کنند

 بچه ها همیشه در حال بازی و کشف وسایل هستند. بهترین روش برای اینکه بتوانید با بچه‌ها در مورد تمیزکاری منزل کنار بیایید این است که همان لحظه همه چیز را به حالت اولیه برگردانید. البته این کار، شما را به زودی خسته می‌کند. همه چیز را رها کنید تا فرزندتان بعد از اینکه بازی‌اش تمام شد، مرتب کنید. می‌توانید از فرزندتان هم کمک بگیرید. اینطور مشارکت در تمیزکاری را  نیز یاد می‌گیرند.

تمیزکاری منزل
ترفندهای جالب در تمیزکاری خانه در کمترین زمان

 در مورد فنگ شویی بیشتر بدانید

یکی از مواردی که می‌تواند کار را برای شما ساده‌تر کند، دانستن اصول کارها است. فنگ شویی از آن اصول ها است که می‌تواند شما را در تمیزکاری در کمترین زمان همراهی کند. کلمه فنگ شویی از دو کلمه «فنگ» به معنای «باد» و شویی به معنای «آب» تشکیل شده است. ریشه این دو کلمه از زبان چینی گرفته شده است. در زبان چینی فنگ شویی به معنی چیدمان وسایل در فضای زندگی برای ایجاد تعادل انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فرهنگ چین « تائو» به معنی راه است. تائوئیسم راه طبیعت است. این راه تمام اصول فنگ شویی طبیعت را منعکس می‌کند. یکی از این روش‌ها پیدا کردن موقعیت فرماندهی است. یعنی مکان‌هایی را که بیشترین استفاده را در طول روز ممکن است از آن داشته باشید را پیدا کنید. مثلا میز تحریر حرفه شما و اجاق گاز نشان‌دهنده ثروت و تغذیه شما است. بنابراین باید به اصول چیدمان و تمیزی آن توجه کنید. حتما مقالات فنگ‌شویی را مطالعه کنید تا به کمک آن، کارها را برای خود آسان‌تر کنید. شما می توانید برای دکوراسیون منزل با اصول فنگ شویی، از تیم حرفه ای و متخصص هوم سرویز برای طراحی داخلی و دکوراسیون خانه خود کمک بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

چگونه از نظافت لذت ببریم؟
چگونه از تمیزکاری خانه لذت ببریم؟

به کار تمیزکاری خانه به چشم تفریح نگاه کنید

اگر هنگام انجام امور منزل احساس خستگی دارید. برای تمیزکاری خانه در کمترین زمان، خود را سرگرم کنید. کارهایی از قبیل گوش دادن به موزیک مورد علاقه‌تان و پادکست‌های داستانی می‌توانند همراه خوبی برای شما حین کار کردن باشند. گاهی اوقات به علت تکرار زیاد کارها به عضلات و مفاصل ما فشار وارد می‌شود. یکی از کارهایی که به بهبود شرایط بدنی ما کمک می‌کند اصلاح فرم انجام آن کار است. به طور مثال، اگر قرار است جسم سنگینی، مانند جاروبرقی را از زمین بلند کنید، به جای آن که از کمر خم شوید، بنشینید و آن را بردارید. اگر قرار است برای زمان طولانی مشغول ظرف شستن باشید، بهتر است برای بهبود جریان خون، هر چند دقیقه یکبار پاهای خود را از زانو به سمت عقب خم کنید. همیشه حواستان به حالت ایستادنتان موقع کار باشد تا کم‌ترین آسیب را به بدن خود وارد کنید.

حال خوب در هنگام تمیزکاری
اهمیت داشتن حال خوب در هنگام تمیزکاری

کلام آخر

یکی از مواردی که بیشتر خانم‌ها با آن درگیر هستند، تمیزکاری خانه است. به خاطر داشته باشیم که همیشه اصول و قواعدی وجود دارد که می‌توانید از آن برای تمیزکاری خانه در کمترین زمان استفاده کنید. می‌توانید در صورت شرایط مالی مناسب از شخصی کمک بگیرید تا در کارهای خانه به شما کمک کند. وسواس را کنار بگذارید. خودِ من خیلی وقت‌ها ترجیح می‌دهم کارها را خودم انجام دهم؛ چون اگر شخص دیگری کارهای خانه‌ام را انجام دهد، ممکن است با اصول من متفاوت باشد. اما باید بدانیم تنها کاری که همیشه هست و هیچ درآمدی هم ندارد، کار خانه است. پس رها کنید و کارها را یکی پس از دیگری در آرامش و در طی چند روز انجام دهید. دیر نمی‌شود. امیدواریم که مطالبی که در بالا ذکر شد برایتان مفید واقع شود. از طریق هوم سرویز می‌توانید نظافت منزل را به راحتی انجام بدهید و با قیمت مناسب و کیفیت بالا، با خیال راحت یک همراه مطمئن برای تمیزکاری منزل خود استخدام کنید. جهت دسترسی به سایر محتواهای هوم سرویز یه سری به آپارات هوم سرویز بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا